ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ın TEOG Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ın TEOG Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

23-24 Kasım tarihlerinde TEOG 1. Dönem Ortak Sınavları yapılacaktır. kendi okulunuzda, kendi sınıfınızda, sınıf arkadaşlarınızla birlikte zaten dönem içinde girmiş olduğunuz sınavlardan çok da farkı olmayan ortak sınavlara gireceksiniz. Bu sınavlardan alacağınız notlar, ağırlıklı olarak okul başarınızın da eklenmesiyle hesaplanacak ve ortaya çıkan toplam puanınız ile bir üst öğretim kurumuna yani liseye yerleşmiş olacaksınız.

Kendinizi sınavla ilgili olumsuz düşüncelerden uzak tutun. Bu bağlamda size olumsuz telkinlerde bulunulacak ortamlardan kaçının. Sınava girmenize engel olacak, hastalık ya da sakatlanmalara sebebiyet verecek eylem ve aktivitelerden, ağır sportif faaliyetlerden uzak durun. Vaktinizin çoğunu televizyon, telefon ya da bilgisayar başında harcamayın. Günlük aktivitelerinizi değiştirmeyin.

Sınav sabahında ise; diğer günlerdeki gibi okula gitmek için hazırlanın, kahvaltınızı yapın. Okullarınızda sizlere yardımcı olacak olan öğretmenlerinizin tavsiye ve uyarılarını mutlaka dikkate alın.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 23-24 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG 1.Dönem sınavlarında sınava girecek 8. Sınıf öğrencilerimize başarılar diliyor, sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilerken, sınavlarda görev alacak yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.