ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ´ın Engelliler Haftası Mesajı

10-16 Mayıs tarihleri arası Birleşmiş Miletler tarafından ‘Engelliler Haftası’ olarak kabul edilen bu hafta; engelli çocuklarımız,  kardeşlerimiz ve öğrencilerimizin sorunlarına yönelme, onlarla kaynaşma ve dertlerine deva olma haftasıdır. Bu haftayı vesile kılarak, engelli bireylerimizin topluma entegrasyonunu sağlamak, gönüllerdeki engelleri kaldırmak, yüreklerdeki o kalın duvarları yıkmak, gönül penceresini aralamak ve engelli bireylere karşı sorumluluk ve bilinç oluşturmak önem arz etmektedir.
İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ´ın Engelliler Haftası Mesajı

Yunus Emre’nin “Yaratılanı Yaratan’dan ötürü sevmeliyiz.” düsturundan hareketle; farklılıkları kendimize engel olarak değil, zenginlik ve güzellik emaresi olarak görmeliyiz.

İş ve eğitim hayatında olduğu kadar, sosyal hayatta da daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hakları olan engelli bireylerimizin daima yanlarında olduğumuzu belirtiyor; bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artması dileğiyle Engelliler Haftası’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ercan Yıldız

                                                                       İl Milli Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.