ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz, Değerli Meslektaşlarım;

Geçmişin aynasına bakıldığında; 1071 Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapıları bizlere açılmıştır. Bu coğrafyada kurulan birçok devlet içerisinde özellikle Selçuklu ve Osmanlı Devleti ‘nin inşa ettiği sosyal, kültürel, tarihi ve siyasi mirasla Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Bu temeller türlü imkansızlıklara rağmen; kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle milli seferberlik ve milli mücadele ruhu içinde atılmıştır. Bu ruh dünya milletlerine ilham veren kutsal bir maneviyatla tüm dünyaya bağımsızlık mesajı vermiştir.

Bugün Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü bu manevi miras ve duygularla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Devletimizi kurup Cumhuriyetimizin ilanında emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyor; maarif camiamız başta olmak üzere tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.