ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız´ın “Anneler Günü” Mesajı

Aile hayatının birleştirici unsuru olan, dünyanın en zor görevlerinden birini üstlenmiş annelerimiz, en yüce duygulara sahip olan iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsalidir.
İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız´ın “Anneler Günü” Mesajı

İnançlarımıza göre, annelik dünyanın en yüce, en kutsal vazifelerinden biri olmasının yanı sıra anneler saygıyı en çok hak eden değerlerimizdir. Sevgili Peygamberimiz, “Cennet, annelerin ayakları altındadır” diyerek anneliğin ne kadar kutsal ve mübarek olduğunu buyurmuştur.

Annelerimiz; sadece insanı dünyaya getiren bir varlık değil, aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyucusu, hem bakıcısı, hem de öğretmenidir. Türlü zorluklara sabırla göğüs gererek tüm benliğini ortaya koyan fedakarlık timsali annelerimize sevgimizi ne kadar gösterirsek gösterelim nakıs kalır.

Gösterdikleri karşılıksız sevgi, şefkat ve merhametin yanı sıra, inançlı ve imanlı bir nesil yetiştirilmesinde dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren, üzerimizde ödenmez hakları bulunan annelerimizin, her öğrencisini bir anne gibi koruyan kollayan anneliğin sınıflardaki sembolü öğretmenlerimizin ve evlatlarının vatana millete hayırlı bireyler olması için çabalayan bütün velilerimizin "Anneler Günü" nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.