ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Hiçbir övgü veya taltifin kıymetini izah edemeyeceği kutsal ve kadim bir mesleğin mensupları olarak, bu mesleğin kadr’ü kıymetini toplumun her kesimine hatırlatma vesilesi olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne bir kez daha erişmiş bulunuyoruz.

Öğretmen; Düşüncesini, kalbini, hayatının en verimli yıllarını öğrencilerine adayan,  ulvî bir misyonun temsilcisi, fikir işçisi ve mimarıdır. Öğretmen; insanlıkla ilgili derdi-davası olan, duruş sahibi ilkeli bir idealisttir. Öğretmen; yaşadığı çağın imkânlarını değerlendirerek ve ilimlerin temel gayelerine inerek çocuklarımızı, gençlerimizi,  bir taraftan pozitif ilimlerle mücehhez kılmak diğer taraftan milli ve manevi değerleri gönüllerine nakşetmek için emek harcayandır. Böylece bizleri biz yapan değerlerimizin çocuklarımızın zihin ve gönüllerinde yeşermesini ve kök salmasını sağlayan bahçıvandır öğretmen.

Bu duygularla, 24 Kasım Öğretmenler Günü´müzü canı gönülden kutluyor, Tüm öğretmenlerimize sağlık ve esenlik dolu nice uzun ve başarılı yıllar; emekli öğretmenlerimize sağlık, huzur ve afiyet içinde mutlu bir emeklilik hayatı diliyorum. Şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi de rahmetle anıyor, tüm maarif camiamızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

                                                                                                                                               Ercan Yıldız

 

                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.