ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ´ ın Erzurum Kongresi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ´ ın Erzurum Kongresi Mesajı

Erzurum Kongresinin 99. yıl dönümünü idrak etmenin sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Türk milletinin hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya en güçlü bir şekilde duyurduğu Erzurum Kongresi, işgale karşı direniş bilincinin oluşmasını sağlayıp İstiklâl mücadelesini başarıya ulaştıran iradenin adı; vatanın bölünmez bütünlüğü ile milli birlik ve beraberliğin en güçlü temsili ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna öncülük yapmış olan tarihi bir mutabakattır. Bu mutabakatta, milletimizin içinde bulunduğu durumdan mutlaka kurtulacağının azmi ve kararlılığı yansıtılmış olup, bunu sağlayacak gücün de şanlı millet ruhunun yeniden dirilişi olduğunun altı çizilmiştir. Ülke olarak, muasır medeniyetler hedefimize her zamankinden daha yakın olduğumuz bilinciyle cumhuriyetimizin geleceğine güvenle bakıyoruz.

Anadolu’nun tamamını saran ve hâkim olan düşüncelerle işgalcilere en önemli mesajı veren, bu kararlarla tüm dünya uluslarına örnek olan 23 Temmuz Erzurum Kongre´mizin 99. Yıldönümünü kutluyor, ebediyyen yaşatılması için de eğitim ordumuzla daima çalışacağımızı en kalbi duygularımla belirtmek istiyorum.

                                                                                                                                                         Ercan YILDIZ

                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.