ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, DAP İdaresi Başkanlığı ve Atatürk Üniversitesi TÜBİTAK Bölge Koordinatörlüğü ile TÜBİTAK Bilimsel Proje Yazma ve Danışmanlık Eğitimi Açılışı Yapıldı

Müdürlüğümüz, DAP İdaresi Başkanlığı ve Atatürk Üniversitesi TÜBİTAK Bölge Koordinatörlüğü işbirliği ile 156 Öğretmenimize TÜBİTAK Bilimsel Proje yazma ve danışmanlık eğitimi veriliyor.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, DAP İdaresi Başkanlığı ve Atatürk Üniversitesi TÜBİTAK Bölge Koordinatörlüğü ile TÜBİTAK Bilimsel Proje Yazma ve Danışmanlık Eğitimi Açılışı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile DAP idaresi arasında imzalanan sözleşme ile 13-14-15 Kasım  2015 tarihlerinde Tarih, Psikoloji, Edebiyat, Coğrafya,Felsefe,Sosyoloji,Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji ve Bilgisayar öğretmenlerimize 3 gün süre ile Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından Bilimsel Proje yazma ve danışmanlık eğitimi verilmeye başlandı.

Sözleşme metni önceden hazırlanan ve mutabakata varılan maddeleri 13 Kasım 2015 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN ve DAP İdaresi Başkanı Adnan DEMİR tarafından Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde imzalandı.

Eğitimlerin Açılış Törenine DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR, Pazaryolu Kaymakamı Mehmet Nurullah KARAMAN,İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN,TÜBİTAK Erzurum Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Şükrü BEYDEMİR,çok sayıda Öğretim Görevlisi,İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN Bu yıl eğitimde kalitenin artması ve Erzurum ´un çok daha ileriye gitmesi için öğretmen eğitimlerine önem verdiklerini, bu kapsamda geçtiğimiz ay 150 İngilizce öğretmenimize British Council den gelen uzmanlar tarafından eğitim verildiğini, şu anda ki TÜBİTAK proje yazma eğitiminden sonra da Aralık ayı içinde Ortaokullarımız da görev yapan 150 Türkçe ve Matematik öğretmenine KUDAKA destekli proje ile eğitim verileceğini hatırlattı.

DAP İdaresi ile bundan sonra da işbirliği içinde projeler geliştirileceğini söyleyen ARSLAN, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Ortaokul Öğrencilerimize yönelik Kodlama Eğitimi ve Değerler Eğitimi formatör Öğretmen Yetiştirilmesi Projelerinin de DAP İdaresi ile imzalanacak protokoller doğrultusunda yürütüleceğini belirtti.

TÜBİTAK bölge Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü BEYDEMİR ise yarışmalarda hazırlanan proje sayısı olarak Bölgemizin ve Özellikle Erzurum un gayet iyi durumda olduğunu ancak bu yıl niceliğin yanında nitelikli ve Türkiye de derece alacak projelerin yazılması için bu eğitimin önemini vurguladı.

DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan DEMİR ise DAP olarak çok büyük bir Coğrafya da faaliyetlerinin yürüdüğünü özellikle bu yıl sosyal sorumluluk ve Eğitim Projelerine daha fazla önem verdiklerini ifade ederek bir çok projenin Erzurum´da pilot il olarak başlatıldığını ve bu projelerin diğer illerde de yaygınlaştırılacağını ifade ederek bu eğitimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen Atatürk Üniversitesi TÜBİTAK Erzurum Bölge Koordinatörlüğüne ve Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimine teşekkürlerini sundu.

Açılış programından sonra 6 gruba ayrılan öğretmenlerimiz Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde  3 günlük TÜBİTAK proje yazma, uygulama ve danışmanlık eğitimlerine başladılar.

Eğitim sonunda kendilerine katılım belgesi verilecek öğretmenler böyle bir eğitime dahil oldukları için duydukları memnuniyeti basın mensupları ile de paylaştılar.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.