ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Salih Kaygusuz'un Tatil Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Salih Kaygusuz, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının bitmesi münasebetiyle tatil mesajı yayımladı.  
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Salih Kaygusuz'un Tatil Mesajı

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bir eğitim yılı boyunca birlikte öğrendik, birlikte güldük, zaman geldi, birlikte ağladık ve birlikte başardık. Koskoca bir yılın daha sonuna geldik. Azminiz, gayretiniz, karalılığınız ve başarılarınız için hepinizi can-ı gönülden kutluyorum.

Okulda size sunulan bilgi, beceri ve değerleri edinmek için büyük bir gayret gösterdiniz ve sonunda karnelerinizi aldınız. Karnelerinizdeki notlar sizin çalışmalarınızın sadece bir kısmının sonucu. Sizler birbirinden farklı yeteneklere sahipsiniz. Başarı sadece karne notuyla sınırlandırılamaz. Asıl başarı vatanına, milletine ve ailesine bağlı; millî ve manevi değerlerle donanmış; kendi ayakları üzerinde durabilen ve insanlığa faydası dokunan bir insan olmaktır. Bu anlamda sizler bizim göz aydınlığımızsınız, geleceğimiz ve umudumuzsunuz.

Sevgili Çocuklar

Yıl boyunca çok çalıştınız, yoruldunuz ve iyi bir tatili hak ettiniz. Hayat bir öğrenme süreci. Tatil de bu sürecin bir parçası. Tatili fırsata çevireceğinize ve her ne yaparsanız yapın öğrenmeye devam edeceğinize inanıyorum. Geri döndüğünüzde okullarınızda sizleri bekliyor olacağız. Sağlıkla ve sevdiklerinizle geçireceğiniz bir tatil diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Eğitim sürecinde sizler bizim en büyük yardımcımız oldunuz. Biz eğitimcilere ve evlatlarınıza verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Çocuklarınız bizim en kutsal emanetimiz. Çocuklarımızın bir eğitim yılını bitirmesinin sevincini birlikte yaşıyoruz. Uzun bir dönemi bitiren çocuklarımız, sizlerle güzel zamanlar geçirerek yorgunluklarını atabilir. Sizin için küçük etkinlikler, çocuklarımızın yüzünü aydınlatabilir. Bir tarihi mekânın görülmesi, bir dere kenarında çamurla oynamak veya bir dağ başında kuş bakışı etrafı izlemek çocuklarımız için formel eğitimden daha öğretici olabilir. Onlara imkânlar dâhilinde öğrenme fırsatları oluşturacağınıza inanıyorum. Çocuklarımızı tatilde size emanet ediyorum, sağlık ve esenlik diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

2021-2022 Eğitim Dönemi'ni başarılı bir şekilde tamamladık. Sizler bir sarrafın madeni işlediği gibi öğrencilerimizi bilgi ve becerilerle donattınız. Çocuklarımızı yeteneklerine uygun bir şekilde geleceğe hazırlamak için fedakârca çalıştınız. Alın teriniz, emekleriniz ve yürek dolusu sevginiz için çocuklarımız adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Dinleneceğiniz ve sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz bir tatil diliyorum. 

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.