ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız'ın Gaziler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız'ın Gaziler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup YILDIZ, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı:

"Türk tarihini, vatan savunması söz konusu olunca gözünü budaktan sakınmayan, gerektiğinde canını feda eden nice kahramanın şeref levhası süsler. "Ya gazi ol ya şehit" düsturuyla vatanın birlik ve bütünlüğünü muhafaza etmek için yola düşen nice vatan evladı ya şehitlik mertebesine ulaşmış ya da gazilik ünvanı almıştır. 

Şehitlik ve gazilik, milletimiz için şereflerin en büyüğü ve en yücesidir. Kurtuluş Savaşı'nın da zaferle neticelenmesinde bu fedakârlık, bu azim ve bu inanç vardır. Her geçen gün daha da güçlenen, milletçe geleceğe güvenle ve umutla bakmamızı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti de aynı ruh ve şuurla kazanılan o büyük zaferin sağlam temelleri üstünde yükselmiştir. 

 

Sakarya Zaferinden kısa bir süre sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinin, Mustafa Kemal Atatürk'e Gazi ünvanını vermesi de, milletimizin nazarındaki itibarını en güzel şekilde ifade etmekte ve duygularını en güzel şekilde yansıtmaktadır.

 

Vatanseverlikleriyle iftihar ettiğimiz, hiçbir zaman unutulmayacak hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimiz ve şehitlik mertebesine ulaşmış tüm vatan evlatlarına karşı en anlamlı teşekkür, onların emaneti olan bu cennet vatanı korumak, millî birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden aziz vatanımıza sahip çıkmak ve güçlü Türkiye yolunda sağlam adımlarla ilerlemektir.

 

Yüreklerindeki vatan, bayrak ve millet aşkıyla nice destanlaryazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, demokrasi şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimizin Gaziler Günü'nü en içten duygularımla tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.