ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız'ın Atatürk'ün Ebediyete İrtihalinin 85. Yıl Dönümü Mesajı

Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük bir liderin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde onu bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız'ın Atatürk'ün Ebediyete İrtihalinin 85. Yıl Dönümü Mesajı

             Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden bir büyük komutan, Türk insanına milli ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milletinin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan bir liderdir.

             Bizler 10 Kasım'ları bir matem, bir yas günü olarak görmedik, görmeyeceğiz. Bizler 10 Kasım'ları, onun: "Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar." sözünün ışığında fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gün olarak gördük.

             10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Ülkemizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk'ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyorum. 

           Atatürk: "Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir." sözü ile hedefimizi yıllar önce çizmişti. Bugün uluslararası alanda gücü sürekli artan, bütün dünya tarafından sürekli ilgiyle izlenen bir Türkiye var ve ülkemiz önemli bir bölgesel güç olarak Atatürk'ten aldığı ilhamla dünyaya damgasını vurmaya devam etmektedir.

            Bu duygularla; ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                          Yakup YILDIZ

                                                                                                                     İl Millî Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.