ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz'un Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz'un Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. Ölüm Yıl Dönümü Mesajı

Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 83. yıl dönümünde fikirleriyle bize yol göstermeye devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi ve ebediyette intikal etmiş bütün gazilerimizi rahmet, minnet ve tazimle yâd ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun!

Atatürk, bütün ömrünü milletine adamış muzaffer komutan, yok edilmek istenen bir millete ufuk açan ileri görüşlü lider, fikirleriyle bütün mazlum dünya milletlerine ilham olan bir fikir adamıdır.

Milletimize sonsuz bir aşkla bağlı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, I. Dünya Savaşı'nda gösterdiği kahramanlıklarla milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Dört tarafı düşman işgaline uğrayan Anadolu'muzu kurtarmak için özgürlük meşalesini yakmış ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasını sağlamıştır. Onun bağımsızlık aşkı, ileri görüşlülüğü, liderliği, askeri dehası, soğukkanlılıkla akılcı ve yerinde kararlar alabilmesi milletimizin yeniden dirilişine can suyu olmuş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasını sağlamıştır.

Bizler Atatürk'ün: "Maarif vekili olarak millî irfanı yükseltmeye çalışmak, en büyük emelimdir" sözlerini rehber edindik. Onu ve düşüncelerini anlamak, onun şahsiyetini gençlerimize tanıtmak ve fikirleriyle geleceğimizi inşa etmek için bütün eğitim camiası olarak var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle ölümünün 83. seneidevriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve ahirete göçmüş gazilerimize rahmet diliyoruz. Aziz emanetleri emin ellerde...

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.