ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'un 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'un 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

Türk milletinin tarihi, bütün dünyaya karşı onurunu, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren benzersiz destanlarla doludur. Şanlı tarihi boyunca esaret zinciri altında yaşamaktansa ölümü göze alan, vatanı uğruna gözünü budaktan sakınmayan kahraman milletimiz, 15 Temmuz 2016 günü dünyada emsali olmayan bir destan daha yazdı. Demokratik düzenimize ve memleketimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik hain darbe girişimini, cesaretle püskürterek, sayısız zaferlerine bir yenisini daha ekledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü, millî birlik ve beraberliğimizin kuruluş ruhuyla yeniden inşa edildiği kutlu bir zaferin dönümüdür. Bu kutlu zafer; şehit ve gazilerimizin üstün cesareti, gazi milletimizin büyük fedakârlıklarıyla elde edilmiştir.  Darbe girişiminin püskürtülmesiyle Türk milleti, demokrasi adına büyük bir imtihan vermiştir.

Vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan yedi düvele, bu toprakların sahipsiz olmadığını her zaman gösteren aziz milletimiz, tehditler ve bombalama şeklinde sergilenen şiddet, Türk milletinin çelikten iradesini kıramamış ve darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır.

Unutmamalıyız ki; 15 Temmuz, tarihi unutanlar için hafızaları tazeleyecek yeni bir millî destandır. Bağımsızlığımıza kasteden dâhili ve harici hiçbir girişime teslim olunmayacağının göstergesi, Türk milletinin ilelebet birlik ve beraberliğinin önemli simgelerinden olan 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü hafızalarda her zaman diri tutulmalıdır.

15 Temmuz günü; demokrasi, bağımsızlık, vatan ve milleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatacak, onları rahmetle yâd edecek ve Türk milleti olarak yaşadığımız bu hain darbe girişiminin hem gelecek nesiller hem de dünya nezdinde asla unutulmaması, unutturulmaması için elimizden geleni yapacağız.

Kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladığımız bugün vesilesiyle; istiklali ve istikbali için canı pahasına ülkesini savunan 15 Temmuz şehitlerimizi ve tarih boyunca aynı mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, "Türkiye Yüzyılının Kahramanlarını" rahmetle yâd ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.