ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'un 10 Kasım Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gâzi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 82. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'un 10 Kasım Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere işaret ettiği "muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma" hedefine ulaşmak için eğitim ailesi olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Bu amaçla; millî ve manevî değerlerini bilen, bilimle, sporla, sanatla,  kültürle ve ahlakla donanmış ve her türlü yeniliği takip eden bir nesil yetiştirmenin gayreti içindeyiz.

Bizlere bırakılan Cumhuriyet mirasını gelecek nesillere doğru anlatmak, Cumhuriyetimizin gereklerini yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda inançla ve azimle çalışarak Türkiye Cumhuriyetimizi 100. yılında hak ettiği noktaya ulaştırmak bizim millet ödevimizdir.

Bu duygularla, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve Başöğretmen  Gâzi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 82. sene-i devriyesinde   hürmetle ve rahmetle yâd ediyorum. Bu toprakları bizlere vatan etmek uğruna gözlerini kırpmadan şehitlik mertebesine yürümüş etmiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor,  kahraman gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.