ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'dan İkinci Dönem Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Salih Kaygusuz 2020 -2021 Eğitim - Öğretim Yılı ikinci döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz'dan İkinci Dönem Mesajı

2020 -2021 Eğitim - Öğretim yılının ikinci dönemine üç haftalık bir aradan sonra başlamanın heyecanını, coşkusunu yaşıyoruz. İlimiz genelinde 662 okulumuzda yüz yüze eğitimi, diğerlerinde ise uzaktan eğitimi sürdüreceğiz.

Güçlü ve büyük Türkiye hedefi doğrultusunda ve 2023 vizyonu rehberliğinde sürdürdüğümüz eğitim ve öğretimin ilimizdeki olumlu yansımalarının bu dönem de artarak devam etmesi için kültür ve irfan ordumuza, ilgili ve fedakâr velilerimize güveniyoruz. Tüm dünyayı etkileyen salgının çocuklarımızın eğitimini aksatmaması için her bir insanımızın üzerine düşen görevi yapmasını bekliyoruz. Çocuklarımızın geleceğe umutla bakması ve hayallerinin gerçekleşmesi için bu zorlu dönemden güçlenerek çıkmak en önemli hedefimiz olmalıdır.

Her eğitim döneminin başında bize ilk günkü heyecanımızı yaşatan öğrencilerimizin gözlerinde gördüğümüz öğrenme isteğinin farkındayız.  Tüm meslektaşlarımın özellikle bu salgın döneminde sorumluluklarının arttığını bilmelerini, daha fedakâr, daha sabırlı, daha ilgili bir şekilde çocuklarımızı çağın bilgileriyle buluşturmalarını bekliyoruz.

Sevgili öğrenciler, unutmayalım ki insanın hedeflerini belirleyen şey inandığı değerlerdir. Öncelikli ilkemiz iyinin, güzelin, faydalının peşinde koşmak olmalıdır.  Vatana ve aziz millete sadakat bağını sürdürüp bayrak ve vatan sevgisiyle büyüyecek, ülkemizin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Şu an size düşen görev, bu hedefler doğrultusunda çalışmak ve üretmek olmalıdır. Bunun gerçekleşmesi için bizler her türlü imkânı seferber ettik. İnanıyorum ki şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında ileride büyük işler başaracaksınız. Değerlerimizin, zenginliklerimizin farkında olarak yetişeceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2020 -2021 eğitim - öğretim yılının ikinci döneminin idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyor; mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.