ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 19 Mayıs Mesajı

Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
İl Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'un 19 Mayıs Mesajı

Bu sene 103. yılını kutladığımız 19 Mayıs; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a ayak basarak bağımsızlık meşalesini yaktığı, milletimizin tek yürek ve tek bilek olarak esaret zincirini kabul edemeyeceğini haykırdığı, Çanakkale ruhunun yeniden dirildiği, millî direnişin inançla şahlandığı, birlik ve beraberlik günüdür.

Sevgili gençler!

Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı bu mukaddes mirasın asıl sahipleri sizlersiniz. Gönüllerinizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü değerlerini beslemeniz, başarılarınızı artıracak; ülkemiz ve dünya barışına katkılar sağlayacaktır. Sağlıklı, bilgili, güzel ahlaklı, kendine güvenen, özverili, çalışkan, milli ve manevi değerlerimize bağlı, sorumluluk sahibi bireyler olarak en iyi şekilde yetişmeniz; üstün bir gayretle çalışmanız ülkemiz ve milletimiz için daha aydınlık gelecek daha güçlü Türkiye demektir.

Bu duygularla, geleceğimizin teminatı ve en büyük umudu olan gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.