ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Buluşmaları

Tüm dünyayı etkisi altına almış olan Koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle alınması kararlaştırılan tedbirler gereği Genel Müdürlüğümüzce birçok çalışma yürütülmektedir. Bu amaçla "Özel Eğitim Buluşmaları" adı altında özel eğitim bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir.
Özel Eğitim Buluşmaları

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin aileleri ve öğretmenlerine/uzmanlarına yönelik gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantılarında akademisyen ve uzmanlar tarafından eğitimler verilecektir. Toplantılar, her hafta 1 (bir) oturum velilere, 2 (iki) oturum öğretmenlere/uzmanlara olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenecektir. Veli Oturumlarında; alanında uzman akademisyenler tarafından "Akademik beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal yaşam ve sosyal beceriler ile dil gelişimlerinin desteklenmesi, davranış yönetimi," gibi konularda eğitimler verilecektir. Öğretmen/Uzman Oturumlarında, özel eğitim öğretmenlerimize ve bu alanda görev yapan branş öğretmenlerimize uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin akademik, bilişsel, sosyal, duygusal, beceri öğretimi, davranış yönetimi vb. alanlarda nasıl desteklenmeleri gerektiği ile ilgili eğitimler verilecektir.

Her hafta gerçekleştirilecek olan "Özel Eğitim Buluşmaları Bilgilendirme Toplantıları"na ilişkin duyurular www.orgm.meb.gov.tr adresi üzerinden ve "@mebozelegitim" sosyal medya hesaplarımızdan yapılacaktır. Toplantı yapılacak olan başvurular, www.orgm.meb.gov.tr adresinde bulunan "Özel Eğitim Buluşmaları Elektronik Başvuru Formu" aracılığı ile alınacaktır. Katılımcılar, belirtilen elektronik başvuru formundaki bilgileri doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir. Katılımcılar, sayı sınırlılığından dolayı her toplantı konusuna göre öncelikli hedef kitleler içerisinden seçilecektir. Seçilen katılımcılar toplantı tarihinden en geç 2 gün önce bilgilendirilecektir.

Özel Eğitim Buluşmaları, "ZOOM" uygulaması aracılığı ile yapılmaktadır. Toplantıya seçilen katılımcılarımıza toplantı davet linki ve şifresi verilerek erişimleri sağlanacaktır.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.