ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İbrahim Hakkı Kubilay İmam Hatip Ortaokulu Törenle Açıldı

Hayırsever İşadamı İbrahim Hakkı KUBİLAY tarafından İlimiz Palandöken İlçesi’ne yaptırılan ve hayırseverin ismi verilen  İmam Hatip Ortaokulu, yapılan törenle eğitim-öğretime açıldı.
İbrahim Hakkı Kubilay İmam Hatip Ortaokulu Törenle Açıldı

İbrahim Hakkı Kubilay İmam Hatip Ortaokulu açılış törenine; İlimiz Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK, Sağlık eski Bakanı Erzurum milletvekili adayı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim AYDEMİR, Hayırsever İşadamı İbrahim Hakkı KUBİLAY’ ı temsilen oğlu Cihangir KUBİLAY, Kızı Mahmure KAYA, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Fatih YEŞİLYURT, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, çok sayıda davetli ve  öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, bu güzel eğitim kurumunun hazır hale getirilmesinde emeği geçen başta hayırsever işadamı İbrahim Hakkı KUBİLAY olmak üzere, Sayın Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN’ e teşekkür etti.

Hayırsever işadamı İbrahim Hakkı KUBİLAY adına konuşma yapan oğlu Cihangir KUBİLAY, bu okuldan nice Recep AKDAĞ´ lar, Efkan ALA´ lar yetişeceğini ümit ederek babasının açılış için yazmış olduğu mektubu okudu ve öğrencilerden babasına yani Hakkı Dedelerine dua etmelerini istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN konuşmasında; İl genelinde eğitime büyük destek verdiklerini, 1099 okulun onarımını ve tadilatını yaptıklarını, 2016 yılında her ilkokulun yanına bir anaokulu yapmayı hedeflediklerini belirterek hayırsever iş adamına bu yatırımından dolayı teşekkür etti.

Sağlık eski Bakanı ve Erzurum Milletvekili adayı Prof. Dr. Recep AKDAĞ konuşmasını öğrencileri kürsüye davet ederek yaptı. Sayın AKDAĞ, konuşmasında hayırsever işadamı ve ailesine Erzurum adına şükranlarını sunduğunu belirtti.  

Sayın Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK  konuşmasında, Erzurum´da eğitim adına yapılan yatırımların kısa bir istatistiğini vererek hayırsevere teşekkür etti. Hayırsever işadamı adına oğlu Cihangir KUBİLAY´ a, kızı Mahmure KAYA´ ya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet SEKMEN´ e Şükran Belgesi takdim etti.

Açılış konuşmalarının ardından Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, protokol ile hayırsever işadamının oğlu ve kızı tarafından açılış kurdelesi kesildi. 

 

Katılımcılar tarafından okulun gezilmesi ve fotoğraf çekiminin ardından tören tamamlandı.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.