ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverden Tortum’a İmam Hatip Ortaokulu

Erzurum´un Tortum ilçesinde, hayırsever Niyazi Çakmakçı tarafından yaptırılan 16 derslikli bir İmam Hatip Ortaokulu açıldı.
Hayırseverden Tortum’a İmam Hatip Ortaokulu

Tortum Yavuz Sultan Selim Mahallesi´ndeki İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait arazide işadamı Niyazi Çakmakçı ve oğulları tarafından yaptırılan okulun açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

“Oku emrine uyup okusunlar diyen çocuklarımıza okul yaptırıp bizlere devreden Niyazi Amcamıza teşekkür ediyorum” diyerek törende hazır bulunan öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız; “şimdi sıra sizde gençler sizler için yapılan bu okulun hakkını vermek istiyorsanız öncelikle çok okumanız lazım, vatanınızı ve milletinizi sevmeniz lazım ahlak ve maneviyatınızı önceleyerek fende ve ilimde çok güzel projelere imza atmanız gerekir” diye ifade etti. 

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, törende yaptığı konuşmada, bu yıl nisan ayında temeli atılan okulun rekor denilebilecek bir süre de tamamlanarak hizmete girdiğini söyledi.

Kentte ilk defa hayırsever bir Erzurumlu vatandaşın okul yaptırdığını belirten Azizoğlu, "Niyazi Çakmakçı ve oğulları, eğitim camiasına bir ilim, irfan yuvası kazandırdı. Erzurum´un diğer hayırsever insanlarına da bu okulun örnek olmasını temenni ediyorum. Bir memleket ve milletin kalkınması ile gelişmesi, eğitilmiş insanlarının çokluğu ve kalitesiyle mümkündür." dedi.

Azizoğlu, kentte tekli eğitim sistemine geçiş için çalışmaların sürdüğüne dikkat çekerek, "Bizim en büyük eksiğimiz ve problemimiz eğitimdir. Hayırsever vatandaşlarımızla, devletimizin kaynak ve bütçeleriyle eğitim yuvalarını bir an önce hazırlayıp çocuklarımızın hizmetine sunmaya çalışıyoruz." diye konuştu.

 

Tören sonunda işadamı Niyazi Çakmakçı´ya plaket takdim eden Azizoğlu, açılış kurdelesini kestikten sonra okulu gezdi.

02-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-201702-11-2017

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.