ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayatımızdaki Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aras EPSAŞ işbirliği ile ortaokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen Hayatımızdaki Enerji resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini düzenlenen törenle aldılar. 
Hayatımızdaki Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzurum Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş işbirliği ile Erzurum'da ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen "Hayatımızdaki Enerji resim yarışması ödülleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı.

Düzenlenen ödül törenine Aras EPSAŞ Genel Müdürü Fahrettin Tunç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Karapınar, Aras EPSAŞ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Karapınar tören öncesi yaptığı konuşmada; "Milli Eğitim Müdürlüğü olarak düzenlenen bu yarışmanın öneminin farkındayız. Zira günümüz şartlarında enerji, hayatımızın temel ihtiyaç alanlarından biri olarak karşımıza çıkmakta. Okullarımızdan yarışmaya yoğun bir katılım oldu ve burada bulunan öğrencilerimiz dereceye girdiler. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. dedi.

Aras EPSAŞ Genel Müdürü Fahrettin Tunç ise yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi; "Aras EPSAŞ olarak düzenlediğimiz "Hayatımızdaki Enerji resim yarışması ile geleceğimizin mimarı öğrencilerimizde bir bilinç, bir farkındalık oluşturmayı amaçladık. Enerjinin hayatımızın tüm alanlarına nüfuz etmiş bir konu olduğunu fark etsinler istedik. Ve çocuklarımızın resimlerine baktığımızda bunu başardığımızı öğrencilerimizin enerjinin önemini, hayatımızdaki yerini kavradıklarını ben şahsen görebiliyorum. Resimlerde özellikle yenilenebilir enerji konusunda ne kadar hassas ve bilinçli oldukları açıkça görülmekte. Dereceye giren girmeyen tüm öğrencilerimizin ellerine sağlık.

Yarışmada birinci olan öğrenciye laptop, ikiciye tablet, üçüncüye çeyrek altın ve diğer dereceye girenlere çanta, boyama seti hediye edildi.

12-06-201912-06-201912-06-201912-06-2019

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.