ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güzel ve Spor Lisesine Öğretmen Alımı Hakkında Ek Duyuru

Güzel ve Spor Lisesine Öğretmen Alımı Hakkında Ek Duyuru

a   A) Bu duyuru kapsamında yapılacak öğretmen alımları “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretemen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “ 33. Maddesi kapsamında  duyuru ve başvuru yolu ile yeniden atama ve 34. maddesine göre değerlendirme ve uygulama sınavı ile atanacakların iş ve işlemlerini kapsar.

 

B) Öncelikle Duyuru ve Başvuru Yolu ile Yeniden Atama kapsamında, başvurular alınıp atamalar gerçekleştirildikten sonra, kalan boş normlar için Değerlendirme ve uygulama Sınavına göre başvurular alınıp, uygulama sınavı sonrasında atamalar gerçekleştirilecektir.

C) Duyuru ve başvuru yolu ile yeniden atama kapsamında, bu tür eğitim kurumlarına daha önce ilgili mevzuata göre atananlardan herhangi bir nedenle bu eğitim kurumlarından ayrılmış olanlar başvuruda bulunabilecektir.

D) Değerlendirme ve Uygulama Sınavına göre başvurularda Ek-5 Değerlendirme formu üzerinden yapılacak değerlendirme sonucu alınan puana göre alanlar itibari ile sıralama yapılıp, ilan edilen kadro sayısının üç katı aday uygulama sınavına alınacaktır.

E) Zorunlu çalışma yükümlüğüne tabi öğretmenler, Yönetmelikte belirtilen istisnalar hariç olmak üzere zorunlu çalışma yükümlülüklerini tamamlamadan zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanları dışına yer değiştirme isteğinde bulunamazlar.(Yönetmeliğin 43/8. maddesi)  Bu nedenle zorunlu hizmet yükümlüsü olan öğretmenler ile bu hizmetini yapıyor durumda bulunan öğretmenler, atama yapılacak eğitim kurumları 3. hizmet alanında bulunduğundan başvuruda bulunamayacaktır.

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.