ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ Genç Akranlara Yönelik Değerler Eğitimi Öğrenci Eğitici Programı” Sertifika Töreni Yapıldı

ATAİDEM, ATASEM ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen “ Genç Akranlara Yönelik Değerler Eğitimi Öğrenci Eğitici Programı” sertifika töreni Atatürk Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. İrfan KÜFREVİOĞLU, ATAİDEM Müdürü Prof. Dr. Cengiz GÜNDOĞDU, ATASEM Müdürü Prof Dr. Adem DURSUN, İl Teknokent Yönetim kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Recep SADELER ve İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende 37 üniversite öğrencisine “öğrenci eğitici belgesi” verildi.
“ Genç Akranlara Yönelik Değerler Eğitimi Öğrenci Eğitici Programı” Sertifika Töreni Yapıldı

Proje kapsamında üniversite öğrencileri; etkili iletişim, beden dili, hitabet, değerler ve içerik oluşturma yöntemleri, liderlik, drama ve oyun, şiddet-zararlı alışkanlıklar ve önleyici tedbirler konularında bir hafta teorik, bir hafta uygulamalı eğitim aldılar. Eğitime katılan öğrenciler daha sonraki süreçte Polis Amca İlkokulu;  Kültür Kurumu, Sabancı, Mehmetçik ortaokulları ve Köprüköy YBO’da eğitim gören öğrencilerle bir araya geldiler ve onlarla deneyimlerini paylaştılar.

ATAİDEM ve Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü 2016 yılında da birlikte çalışmaya devam edecek. Sertifika töreninde 2016 yılı için düşünülen projeler hakkında da görüş alış verişinde bulunuldu.  2016 yılında değerler eğitimi alanında öğretmenlere yönelik eğitici kartlar ve okulöncesi öğrencileri için oyun halısı hazırlanmasına, yaşlı ziyaretleri yapılmasına,  kısa film yarışması yapılmasına, tiyatro oyunu sergilenmesine ve konferans düzenlenmesine karar verildi.

 

Törende konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel ARSLAN, ATAİDEM ve Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  2016 yılında da birlikte çalışmaya devam edeceğini, bu kursların önümüzdeki yıllarda daha da nitelikli bir şekilde devam edeceğini, belirterek yapılan bu çalışmalardan dolayı emeği geçen tüm kamu kuruluşlarına teşekkür ederek,  kursiyerlerin bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. 

04-01-201604-01-201604-01-201604-01-201604-01-2016

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.