ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Fikirlerimi Tescilliyorum" Projemizin Sözleşmesi İmzalandı

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen "FİKİRLERİMİ TESCİLLİYORUM" projesinin protokolü imzalandı.


Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın 2022 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Fikirlerimi Tescilliyorum" isimli projenin destek sözleşmesi imzalandı.

KUDAKA hizmet binasında gerçekleşen imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Ajans Genel Sekreteri Oktay Güven ve her iki kurumun yetkilileri katıldı.

Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda sınai ve mülkiyet haklarıyla ilgili farkındalığın oluşturulması, bilgi düzeyinin arttırılması ve başvuru-tescil süreçlerinde yaşanan sorunların giderilmesine yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlanacak. İlk etapta ortaokul ve lise düzeyindeki okullardan sınai mülkiyet haklarıyla ilgili personele yönelik çevrim içi eğitim düzenlenecek. İkinci aşamada, çevrimiçi eğitime katılmış, buluş fikrine sahip okulların başvuru süreçlerini sağlıklı şekilde ilerletmelerini sağlayacak şekilde yüz yüze eğitimler verilecek.

Projede 200 öğretmene çevrimiçi, 60 öğretmene ise uygulamalı eğitim verilmesi öngörülüyor. Üçüncü aşamada ise Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanat Okulu ve Olgunlaştırma Merkezi başta olmak üzere Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı kurumlara 6 aylık danışmanlık desteği sağlanması planlanıyor.

24-03-2022


Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.