ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Faydalı Modelde Erzurum Farkı

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından (TÜRKPATENT), Patent ve Faydalı Model başvuru sayıları açıklandı.
Faydalı Modelde Erzurum Farkı

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Faydalı Model başvurusu iller arası dağılım sonuçlarına göre 2 patent ve 6 faydalı modelle Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü farkını gösterdi.

 

2020 yılında Erzurum genelinde yapılan toplam 51 patent başvurusundan 2'si; toplam  11 faydalı modelden ise 6'sı İlimiz okullarından olmuştur.

 

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Bakanlığımızca 2019-2020 eğitim öğretim yılında, mesleki eğitimde ana temanın, "fikrî mülkiyet" olarak belirlendiğini ve 100 tescil hedefi konulduğunu ifade ederek, Türkiye genelinde 12 patent, 8 faydalı model, 109 tasarım ve 59 marka için tescil alındığını belirtti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Türkiye genelinde ve İlimimizde bu sonuçların alınmasında Bakanlığımızın Meslek Liselerine verdiği önem ve altyapı için yapılan yatırımların etkili olduğunu söyledi. İlimizdeki başarıda Meslek Liselerimizin motivasyonuyla ve altyapısıyla birlikte ARGE Merkezimizin de önemli katkıları olduğunu sözlerine ekledi.

 

Salih Kaygusuz, ilimizde patent başvurusunda bulunan okullar:

Oltu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şenkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi,  

 

Faydalı Model başvurusunda bulunan okullar ise:

Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Köprüköy Yağan Çok Programlı Anadolu Lisesi, Oltu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, olduğunu açıkladı.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.