ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı 15-16 Haziranda yapıldı

Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı’dan toplam 80 katılımcı ile gerçekleşen çalıştay Polat Renaissance- Erzurum Otelde tamamlandı.
eTwinning Bölgesel Proje Hazırlama Çalıştayı 15-16 Haziranda yapıldı

   Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetlerinin bir üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir. 81 ilde görevlendirilmiş olan eTwinning Koordinatörleri, UDS’ye bağlı olarak görev yapmakta, illerdeki öğretmenlerin eTwinning Faaliyeti’ne katılımlarını ve kaliteli projeler gerçekleştirmelerini teşvik edici faaliyetler düzenlemektedirler.

   eTwinning Türkiye Faaliyeti 2015 yılı etkinlikleri kapsamında, 15-16 haziran tarihleri arasında  düzenlenen çalıştayın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN yaptı. UDS temsilcisi Hakan ÖZTÜRK’ün ‘eTwinning nedir’ başlıklı sunumundan sonra, çalıştay boyunca Erzurum koordinatörü Osman YAĞMUR ve katılımcı diğer İllerin  koordinatörleri tarafından İyi Proje Örnekleri Sunumu, eTwinning Portalının tanıtılması ve Portale kayıt, eTwinning öğretmen Masaüstü, Ortak Bulma ve internet etiği, konuları üzerine katılımcılara uygulamalı eğitimler verildi. Çalıştaya Romanya’dan misafir konuşmacı ve eğitici olarak  katılan Ana-Maria GHIOC ise Twinspace Eğitimi, Kalite Etiketleri ve Ödüllendirme Süreci konuları üzerine eğitim verdi.Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.