ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERZURUM’DA “HAMİ PROJESİ” İLE ÖZEL VE DEVLET OKULLARI ARASI İŞBİRLİĞİ ARTACAK

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimizde faliyette bulunan tüm özel okul müdürleriyle Bakanlığımızın“Hami Projesi” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi
ERZURUM’DA “HAMİ PROJESİ” İLE ÖZEL VE DEVLET OKULLARI ARASI İŞBİRLİĞİ ARTACAK

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Salih KAYGUSUZ başkanlığında Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan “Hami Projesi” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Topantıya özel öğretimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turan BAĞAÇLI ve  ilimizde faaliyette bulunan tüm özel okul (anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları) müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz konuşmasında; 2023 Vizyon Belgesi’nde yer alan “Yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik özel ve resmi eğitim kurumları arasında işbirliği desteklenecektir.” ve “Özel okullar ile resmi okullar arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi arttırmak için ortak proje ve platformlar oluşturulacaktır.” hedefleri doğrultusunda biz de ilimizde bu toplantı ile “Hami Projesini” hayata geçiriyoruz. Planlanan işbirliği çalışmaları sosyal etkinlik çalışmaları, akademik çalışmalar ve araştırma geliştirme çalışmaları ana başlıkları altında yürütülecektir. Bu proje aynı zamanda Erzurum için belirlediğimiz yerel hedeflerimizden olan “ Okullar arasında kalite ve imkan farkının azaltılması.” hedefimize çok büyük bir katkı sağlayacaktır. 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerinin tamamına Erzurum’da hayat vermeye devam ediyoruz. Ve tüm özel okullarımız bu projede bize destek vereceklerini, işbirliği içinde olacaklarını belirttiler. Bu sebeple tüm kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

22-02-201922-02-201922-02-201922-02-2019

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.