ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum İlinde İngilizce Öğretimine Yönelik İhtiyaç Analizi Ve Öğretmen Eğitimi Projesi Tamamlandı

Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK ‘ın emirleri ile başlayan proje 7-8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleşti.
Erzurum İlinde İngilizce Öğretimine Yönelik İhtiyaç Analizi Ve Öğretmen Eğitimi Projesi Tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında gerçekleştirilen Proje´nin öğretmen eğitimleri  7-8-9 Ekim 2015 de Xanadu Otel´de yapıldı.

Erzurum’da görev yapan İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine yönelik hazırlanan proje ile öncelikle 100 öğretmenimize on-line anketler ve yüz yüze görüşmeler ile ihtiyaç analizleri yapıldı.

Bu analizler doğrultusunda İngiltere ve Türkiye´den gelen Öğretmen Eğitmenleri tarafından 25´er kişilik 6 sınıfta toplam 150 İngilizce öğretmenine çok yoğun bir program dâhilinde 3 günlük teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

20 ilçemizde görev yapan ilkokul, ortaokul ve lise zümre başkanları ile fen, sosyal bilimler ve İmam Hatip Liselerindeki tüm İngilizce öğretmenleri proje katılımcımız oldu.

British Council gibi İngilizce Eğitimde Dünya´da söz sahibi olan bir kurumdan alınan eğitim içerikleri ve ihtiyaç analizleri bir kitapçık haline getirilerek Erzurum, Erzincan ve Bayburt illerindeki tüm il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilecektir.

Projenin açılış ve kapanış törenine Sayın Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet KOÇAK, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz, Merkez üç ilçe kaymakamımız, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve protokol katıldılar.

Katılımcı her öğretmene sertifikaları verilen proje sonunda alınan eğitimlerin ilimizdeki toplam 770 İngilizce öğretmenine aktarılması için toplantı ve seminerler düzenlenecektir.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.