ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü Mesajı

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü Mesajı

"Cumhuriyet bir milletin hür yaşama isteğinin tarihten silinemeyecek ifadesidir.

Bugün sadece bir azmin bir iradenin yansıması değil aynı zamanda birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, milletten aldığı güçle içeriden ve dışarıdan maruz kaldığı müdahalelere rağmen daha da güçlenerek var olma azminin de bir göstergesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün “En büyük eserim” diyerek bizlere emanet ettiği bu cumhuriyet; çocuklarımızın milli manevi değerlere bağlı, nitelikli bireyler olarak yetişmesini sağlamak için en büyük yol göstericimiz olacaktır. 29 Ekim 1923’te başlayan ve hiç durmadan devam eden Türkiye Cumhuriyetinin gelecek yürüyüşü sonsuza dek devam edecektir. Milletimizin her zaman ortaya koyduğu iradesiyle bu coğrafyadaki sesini daima duyuracaktır.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle yâd ediyor,  tüm idareci ve öğretmen arkadaşlarımın, velilerimizin ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.