ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Genç Yazarlarını Arıyor Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın il genelindeki lise öğrencileri arasında düzenlediği “Erzurum Genç Yazarlarını Arıyor"  adlı deneme, öykü ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Erzurum Genç Yazarlarını Arıyor Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

Necip Fazıl Kültür Merkezi’ndeki törene Erzurum Vali Yardımcısı Ayhan TERZİ, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, Ak Parti Erzurum Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa ILICALI, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN ile diğer davetliler katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri sonrası bir konuşma yapan Başkan Mehmet SEKMEN, Türk Edebiyatının Ahmet Hamdi TANPINAR, Mustafa KUTLU ve Cahit KOYTAK gibi seçkin isimlerinin adı verilen deneme, öykü ve şiir yarışmasında Erzurum’un genç kalemleri tarafından keşfedildiğini ifade etti.

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN konuşmasında, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi´nin göreve başlamasıyla beraber kentin her türlü ihtiyaçlarıyla yakinen ilgilendiğini, eğitim konusunu en önemli mesele olarak gördüğünü ve bu alanda büyük hizmetler yaptığını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet SEKMEN ve ekibine eğitim camiası adına teşekkür etti.

İŞTE ERZURUM’UN GENÇ YAZARLARI

"Erzurum Genç Yazarlarını Arıyor" adlı deneme, öykü ve şiir yarışmasında birincilere 5 Bin TL, ikincilere 3 Bin TL, üçüncülere de 2 Bin TL  para ödülü ve kitaplar hediye edildi. Yarışmada dereceye girenlerin isimleri şöyle:

Şiir dalında, Mükerrem AĞBAŞ, HASAN DAĞ, Meryem YILDIRIM,

Deneme dalında, Büşra KURT, Beyzanur BEKMEZ, Elif Seren BABURŞAH,

 

Hikâye dalında Şeyma ASAN, Gamze ÇOBAN ve Gökay BAĞRIYANIK...

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.