ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Avrupa´ya Uçuyor Projesi Gerçekleşti

Erzurum Valisi Dr. Sayın Ahmet ALTIPARMAK´ ın emirleri doğrultusunda başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE birimince yürütülen’’ Erzurum Avrupa´ya Uçuyor’’ projesi tamamlandı. 
Erzurum Avrupa´ya Uçuyor Projesi Gerçekleşti

       Duyurusu Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Web sayfasında yapılan ve tüm ilçelere de resmi yazı ile gönderilen projeye başvuru yapan öğretmenler arasında seçim kriterleri yine Web sayfamızda yayınlandığı şekli ile seçilen 160 öğretmenimiz 40 ar kişilik 4 grup halinde 27 Ocak 2015-8 Şubat 2015 tarihleri arasında Macaristan ´ın başkenti Budapeşte, Avusturya´nın Başkenti Viyana ve Slovakya´nın Başkenti Bratislava´ya gittiler.
       Bu proje kapsamında öğretmenlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığı ile Budapeşte Büyükelçiliğimizin belirlediği Hajos Alfred Altalanos Iskola,Varosligeti Magyar-Angol Kettannyelvu Iskola,Derkovic Gyula Altalanos Iskola,Varga Istvan Iskola,Fazekas Mihaly Iskola es Gimnazium,Petöfi Sandor Gimnazium,Ganz Abraham Szakiskola ve Karolyi Mihaly Fövarosi Iskola okullarını gruplar halinde ziyaret ederek eğitim sisitemleri, okulların fiziki şartları hakkında toplantılar yaptılar, sunumlar dinlediler ve okulları gezdiler. 

Öğretmen gruplarımız okul ziyaretlerinin yanı sıra Budapeşte´de Estergon ve Zigetvar Kaleleri, Galiçya Şehitliği, Gül Baba türbesi gibi tarihimiz için oldukça önemli yerleri rehberler eşliğinde gezerek ayrıntılı bilgiler edindiler. Büyükelçiliğimizi ziyaret ettiler.
 
Aynı gün içinde sabah kahvaltısını Budapeşte´de Öğlen yemeğini Bratislava´da ve akşam yemeğini de Viyana´da yiyen öğretmenlerimiz üç başkenti aynı gün içinde yaşama fırsatı elde ettiler. 

 

Proje sonunda öğretmenlerimiz edindiği deneyim ve tecrübeleri  raporlaştırdılar. Yakın bir zamanda proje  kazanımları bir kitapçık haline getirilerek tüm eğitim camiasıyla paylaşılacaktır.
 
         İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN bu projenin başlatılmasına sebep olan Başta Sayın Valimiz Dr. Ahmet ALTIPARMAK ´a ve projeye mali destek sağlayan Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Sekmen´e, İlçe Kaymakamlıklarına, İlçe Belediyelerine ve hayırsever İş adamlarımıza teşekkürlerini ifade etti.

 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.