ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Avrupa’ya Uçuyor-2 Projesinin İlk Grubu Yola Çıktı

Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK’ın emirleri ile başlayan ve onun himayesinde sürdürülen “Erzurum Avrupa’ya Uçuyor “projesinin 2. Etabı 29.05.2015 te başladı.
Erzurum Avrupa’ya Uçuyor-2 Projesinin İlk Grubu Yola Çıktı

İlk aşaması 27 Ocak 2015-8 Şubat 2015 Tarihleri arasında 160 öğretmenin katılımı ile Budapeşte-Viyana ve Bratislava’da gerçekleştirilen projenin 2. Etabı bugün başladı.

Erzurum’da görev yapan sınıf ve branş öğretmenleri ile idarecilerinin katıldığı Proje ile;  Öğretmenlerimiz; Avrupa ülkelerinin sosyal yaşamdaki kuralları, çalışma ve iş hayatları, tarihi ve kültürel zenginlikleri koruma kültürü ve özellikle eğitim sistemlerini yerinde görülerek iyi örneklerin ilimize transfer edilmesini sağlayacaktır.

Bu amaçla 29 Mayıs 2015-17 Haziran 2015 tarihleri arasında 45 er öğretmenden oluşan 3 grup Çek Cumhuriyeti Prag ve Almanya Dresten’e gidecektir.

Projeye katılan öğretmenler İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri veya Kaymakamlıklar tarafından seçilen öğretmenlerden oluşmaktadır.

Ziyaret edilecek okullar Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığı ile Prag Büyükelçiliği Başkâtibi Sayın Burcu Yavuz’un girişimleri sonucu ayarlanmıştır. 135 öğretmenimiz Prag’da Zakladni skola materrska, Vyssi odborna skola, Gymnazium jana keplera, Stredni skola İnternational okullarında genel olarak Avrupa eğitim sistemleri hakkında bilgi alıp bu okullarında incelemelerde bulunacaklardır. Okullar İlkokul ve lise seviyelerinde farklı okul türlerinden seçilmiş okullardır.

Buradan Almanya Dresten ‘e gitme imkânı bulanacak olan öğretmenlerimiz her iki ülkenin tarihi, sosyal ve ekonomik yapılarını yerinde inceleyeceklerdir.

Projenin seyahat ve konaklama organizasyonları, yurt dışı okullarla irtibatları Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel ARSLAN ve Strateji Geliştirme Şubesi AR-GE birimince yürütüldü. Projenin koordinasyonu ise Sayın Valimiz adına Vali yardımcısı Haktan GÖKÇEKUYU tarafından sağlandı.

Projeye;  Erzurum Valiliği, Kaymakamlıklar ve Hayırsever vatandaşlar Spaonsor oldular. Proje bütçesinin yarısı öğretmenler, kalan yarısı ise sponsorlar tarafından karşılandı.

 

Projeye katılan Öğretmenlerimiz havaalanında Vali Yardımcısı Haktan GÖKÇEKUYU, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Çiğdem HOPUR tarafından uğurlandılar. Uğurlamada Vali Yardımcısı Haktan GÖKÇEKUYU İlçe Kaymakamlarına projeye verdikleri destekten dolayı teşekkür ederken, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN Böyle bir projeyi başlattığı ve devamını sağladığı için Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK’ a ve proje sponsorlarına teşekkür etti. Projenin devamı için tüm hayırseverlerin yardımlarını esirgememelerini temenni etti.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.