ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Avrupa’ya Uçuyor-2 ´deki Katılımcı Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ı Ziyaret Ettiler

29 Mayıs 2015-17 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşen projede 135 öğretmenimiz Çek Cumhuriyeti ve Almanya’ya gittiler.
Erzurum Avrupa’ya Uçuyor-2 ´deki Katılımcı Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ı Ziyaret Ettiler

         Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK´ın emirleri ile başlayan “Erzurum Avrupa’ya Uçuyor”projesinin 2. Etabı da tamamlandı.

        45 er kişilik 3 gruptan oluşan öğretmenlerimiz 29 Mayıs 2015-17 Haziran 2015 tarihlerilerinde Prag-Dresden ve Karlovy Vary şehirlerini ziyaret ettiler.

       Büyükelçiliğimiz tarafından belirlenen 6 farklı okulu gezen öğretmenlerimiz buradaki eğitim sistemi hakkında bilgi edindikten sonra ülkelerin tarihi, sosyal ve kültürel yapılarını da yerinde görme imkânı kazandılar.

        Proje sonunda Şube Müdürü Çiğdem HOPUR ve AR-GE Ekibi ile İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN’a teşekkür ziyaretinde bulunan öğretmenler projeden gerek mesleki gerekse kişisel gelişim adına maksimum fayda kazandıklarını belirterek projeye verdiği katkıdan dolayı İl Milli Eğitim Müdürüne teşekkürlerini sundular. Yurt dışında edindikleri tecrübeleri ve gözlemlerini de paylaşan öğretmenler “Avrupa ülkelerindeki imkânların bizden fazla olmadığını ifade edilerek tek farkın kaynakların etkin ve verimli kullanılıyor olması” konusundaki gözlemlerini ifade ettiler.

       Oradaki okullarda da ders kitaplarının ücretsiz dağıtıldığını ancak yılsonunda dağıtılan kitapların aynı şekilde geri istendiğini bununda bir tasarrufa yol açtığını söyleyen öğretmenler; gidilen okullarda öğrencilerin kendine son derece güvenen, ortaokul öğrencilerinin bile rahatlıkla yabancı dil konuşabildiği, sanatsal ve sportif faaliyetlere etkin bir şekilde katılan çocuklar olduklarını söylediler.

        Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü eşliğinde öğretmenler ile birlikte Valilik makamına geçildi.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.