ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus Plus Projeleri Onaylandı

Erzurum’da 6 ilçemizin okullarında hazırlanan Erasmus Plus projeleri onaydan geçti.
Erasmus Plus Projeleri Onaylandı

2017 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı. İlimizden yapılan başvurulardan 6 okul ve eğitim merkezinin hazırladığı projeler hibe almaya hak kazandılar.  Bu projelerle Avrupa’daki paydaşlarımızla yerinde inceleme ve staj çalışmaları yapılarak eğitim-öğretim de kalitenin arttırılması hedefleniyor. Türkiye genelinde ilimiz proje sayısında 28. sırada hibe dağılımda ise 33. sırada yer aldı.

Proje Başvurusu Kabul Edilen Okullar

2017 yılı Eylül ayında başlayıp 2018 yılı Mayıs ayına kadar  2 grup halinde yapılacak olan Erasmus + projeleri kapsamında; “Dikkat Eksikliği İle Hiperaktive Bozukluğu Tanısı ve Eğitim Stajı” ile Pazaryolu Hasan Basri Demirbağ Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden 6 Öğrenci 1 Öğretmen Almanya’nın Berlin şehrine, “Evde Bakım Hemşirelerinin Stajı” ile Olur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 10 öğrenci 1 öğretmen Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’ne, “Mobilya Alanında Tasarım ve Üretim İçin Bilişim Progralarının önemi ve Kullanımı” ile Oltu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 15 öğrenci 2 öğretmen İspanya’nın Marbella Şehrine, “Mobilya ve İç Tasarımı Alanı Öğrencilerinin CNC Makineleri Üzerinde Staj Çalışmaları” ile Pasinler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 7 öğrenci 1 öğretmen İspanya’nın Marbella Şehrine, “CNC Ahşap Yüzey İşleme Makineleri İçin CADCAM Uygulamaları” ile Hınıs Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 8 Öğrenci 1 Öğretmen Almanya’nın Berlin ve İspanya’nın Marbella Şehrine ve “DSG Şanzımanlı Araçlarda Yenilikçi Staj Uygulamaları” ile Oltu Mesleki Eğitim Merkezi´nden 10 öğrenci, 6 öğretmen ve usta öğretici Çek Cumhuriyeti’ne gideceklerdir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ, göreve geldiği ilk günden beri ARGE çalışmalarına büyük önem verdiği ve müdürlük olarak projelerde iyi bir yere geldiğini, projelerde her ilçenin belirlenen hedefi yakalayacağını hatta bu hedefi aşacağına inandığını ifade etti. Ayrıca ilimizdeki projelerin önümüzdeki yıllarda daha iyi seviye yakalayabilmesi için proje hazırlama kurslarına devam edeceğini söyleyen YILDIZ, İlimize projeleri hazırlayarak büyük bir emek harcayan okul müdürlerine, öğretmenlerine, öğrencilerine teşekkür ettiğini belirtti.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.