ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih Kaygusuz Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 Engelliler Haftası Mesajı

Engelliliğin sadece engel sahibi bireylerin değil tüm toplumun ortak meselesi olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, "Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur değildir ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki engelli kardeşlerimizin  "engel tanımayarak" elde ettikleri nice başarı, geleceğin dünyasında onların daha çok söz sahibi olacaklarını bizlere göstermektedir.  

Toplumumuzun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası'nı kutluyor, aileleri ve tüm sevdikleri ile birlikte huzur, mutluluk ve sağlık dolu bir hayat geçirmelerini diliyorum.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.