ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ek Yerleştirme Sonucunda İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerden İstenecek Belgeler

Ek Yerleştirme Sonucunda İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerden İstenecek Belgeler

İlimize atanan sözleşmeli öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapıldıktan sonra göreve başlatılmak üzere davet edilenlerin aşağıda istenilen belgelerle atandıkları ilçe milli eğitim müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN TALEP EDİLEN BELGELER

1-     Aday tarafından başvuru esnasında sisteme girilen/beyan edilen atamaya esas (mezuniyet belgesi veya diploma, varsa formasyon belgesi, varsa denklik belgesi, felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belge v.b) belgelerin aslı

2-      Kimlik fotokopisi

3-      Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)

4-      Güncel tarihli Adlî Sicil Kaydını gösterir belge

5-      Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

6-      Elektronik Başvuru Formu

7-      Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu

8-      Mal Bildirimi için tıklayın.

9-      Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi.

 

NOT: 

1-      Bakanlığımız dışındaki kurumlarda devlet memuru olarak çalışanlardan İlimize sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlar, yukarıda istenen belgelere kurumlarından istifa etikten sonra düzenlenen hizmet cetvelini ekleyeceklerdir.

2-      İlimize ataması yapılan ve halen askerde olan sözleşmeli öğretmenler muhtemel terhis tarihlerine ilişkin belge ile dilekçelerini Müdürlüğümüze göndereceklerdir.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.