ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Dilimizin Zenginlikleri Projesi
Dilimizin Zenginlikleri Projesi; okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır.![Dilimizin Zenginlikleri Projesi](/meb_iys_dosyalar/2024_01/09115615_dilimiz.jpg)
Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ocak Ayı Eylem Planı kapsamında ilimizdeki tüm resmi/özel ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerimize yönelik "ilkokul ve ortaokullar arası Dede Korkut Okumaları Hikâye Yazma Yarışması" ve "liseler arası Divan-ü Lügat 'it Türk Hakkında Özgün Deneme Yazma Yarışmaları" düzenlenmiştir.
Yarışma şartnameleri ektedir. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.