ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çalıştay’ı Erzurum’da Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün düzenlediği Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çalıştay’ı Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus YAĞMUR’un katılımıyla Erzurum Öğretmenevi Konferans Salonunda yapıldı.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çalıştay’ı Erzurum’da Yapıldı

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının esasları ve işleyişiyle ilgili bilgilendirme ve sahada karşılaşılan sorunlarla ilgili görüş ve taleplerin alınarak değerlendirmelerin yapılmasını amaçlayan çalıştaya, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus YAĞMUR Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürümüz Yüksel ARSLAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Erzurum’da Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından sorumlu 20 ilçe yöneticileri ile Kars, Muş, Iğdır, Ardahan, Bingöl illerinin yöneticileri de katıldı.

Açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel ARSLAN, çocuklarımızın hayata hazırlanması ve özgüvenlerinin gelişerek kendilerini ön plana çıkarmalarına fırsat sunulması bizim açımızdan son derece önemli olduğunu belirterek yapılan Çalıştay’a emeği geçen Başta Bakanlık yetkilileri olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla tüm öğrencilere fırsat ve imkan eşitliği sağlandığını belirten Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus Yağmur: “ Okullarda eğitim veren öğretmenlerin emeğinin devşirilerek sahiplenildiği bir sistem vardı. Bizim oldukça eğitimli öğretmenlerimiz, donanımlı okullarımız var ve yapılması gereken bunları bir düzen içinde bir araya getirmekti. Sonuç olarak memleketin neresinde olursa olsun her öğrencinin aynı imkânlardan faydalanabileceği, fırsat eşitliğinin sağlanabileceği bir sistem oluşturduk. Sistemimiz de iyi bir şekilde işliyor. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Çalıştay’ı sahada karşılaşılan sorunlarla ilgili görüş ve taleplerin alınması ve karşılıklı değerlendirmelerin yapılmasının ardından sona erdi.

25-01-201625-01-201625-01-201625-01-2016

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.