ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri

Şubat ayında ilk ataması yapılan öğretmenlerin adaylık süreçlerinin ilk dönemi için danışman öğretmenlerin katıldığı hizmet içi eğitim programı başladı.
Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı, Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel ARSLAN ve danışman öğretmenlerimizin katılımları ile Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel ARSLAN “Şubat atamasında toplam 30 bin öğretmen ataması yapıldı. Bizim en önemli meselemiz ülkemizin ve şehrimizin geleceği olan öğrencilerimizdir ve bunun için de çalışmaya okul öncesinden başladık. Eğitimlerini ilimizde almak isteyen öğretmenlerimize sizler mihmandarlık yapacaksınız, bu eğitimlerin ilimize atanan öğretmenlerin meslek tecrübesi kazanması hususunda elinizden gelen gayreti göstereceğinize inanıyor ve eğitimlerin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı, Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN “ Bugün öğretmenlik mesleği açısından milat olacak bir uygulamanın başlangıcını yapmak için buradayız, Sayın Bakanımızın talimatıyla Bakanlığımızı temsilen buradayız. 81 ilde eş zamanlı olarak bu çalışmalar başlatılıyor. Aday öğretmenlerimizi, öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğe hazırlamak, onlara mesleği sevdirmek, zor şartlara uyum sağlayabilmeleri için aday öğretmenleri yetiştirme sürecini Milli Eğitim Bakanlığı olarak başlatmış bulunuyoruz. Yapılacak eğitim ile aday öğretmenlerimizi danışman öğretmenlerimiz eşliğinde mesleğe hazırlarken aynı zamanda kişisel gelişmelerine de katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu gelişim aday öğretmenlerimiz açısından önemli olduğu kadar danışman öğretmenlerimiz açısından da önemlidir.14 hafta sürecek bu eğitimde aday öğretmenlerimiz ilk 6 hafta sınıf içerisinde izleme yapacaktır. Ders izleme sürecinde öğretmen adayımızın yapacağı derse hazırlık, öğrenme materyali ve uygun ölçme aracı hazırlaması gibi çalışmaları mutlaka danışman öğretmenimiz tarafından takip edilmeli ve adayımızın geliştirildiği metotları sınıflarında uygulama imkânı bulmalarını sağlamalıdır. Aday öğretmenlerimiz asla bizim yardımcımız değildir. Sadece meslektaşımız ve arkadaşımızdır. 14 haftanın geri kalan 8 haftasında öğretmen adayımız danışman öğretmenimizin sınıfında ders anlatacaktır, danışman öğretmenimiz mutlaka derse beraber girmeli ve dersin sonunda aday öğretmenimiz ile birlikte istişare etmelilerdir. Danışman öğretmenlerden ve okul yöneticisi arkadaşlardan beklentimiz tüm çalışmalar da aday öğretmenlerimizi mutlaka yanımıza alalım ve bunun için fırsatlar oluşturalım. Bu süreçte siz danışman öğretmenlerimizin emeği ve gayreti ile aday öğretmen yetiştirme sürecinin sağlıklı ve uygun bir şekilde sonuçlandırılacağını ümit ederek, bu ulvi görevi kabul ettiğiniz için Bakanlığımız adına teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

 

Daha sonra Hizmet içi Eğitim toplantısından arılan, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı, Yrd. Doç. Dr. İbrahim ERDOĞAN Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerini Ziyaret ettikten sonra, İlimiz Merkez Yakutiye ve Palandöken ilçelerinde Bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Müdürleri ile Erzurum Öğretmen Evi Toplantı salonunda düzenlenen, bilgilendirme toplantısına katıldı.

23-02-201623-02-201623-02-201623-02-201623-02-201623-02-201623-02-2016 

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.