ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Salih KAYGUSUZ’ un göreve geldikten sonra belirlemiş olduğu yerel hedefler için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu amaçla “Beden Eğitimi Öğretmenleri İstişare Toplantısı” Erzurum Lisesi konferans salonunda yapıldı
BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen yerel hedeflerden biri olan “Okullarda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin artırılması.” hedefi doğrultusunda beden eğitimi öğretmenleri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ, Şube Müdürü Hüsnü Uyanık ile il merkezinde görev yapan beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında il çapında beden eğitimi dersinde açılan kurs ve egzersizler ve yapılan faaliyetler değerlendirildi. Ardından okullarımızda bu konuda yapılabilecek çalışmalar hususunda öğretmenlerin düşünceleri alındı, projeleri değerlendirildi.

“Sporla geçen vakit, asla boş bir vakit değildir.”

Sayın Salih KAYGUSUZ bu projelerin hayata geçirilmesiyle öğrencilerin okullarda daha çok vakit geçireceklerini ve bu vaktin verimli ve kontrollü bir şekilde kullanılacağını söyledi. Sağlıklı bir yaşamın anahtarının spor olduğunu ve spor için harcanan vaktin, çabanın asla boşa gitmediğini belirten Sayın Salih Kaygusuz, öğrencilerin bu sayede okula olan aidiyat duygusunun gelişeceğini, ailelerin okulla olan bağlarının güçleneceğini ve bağımlılıklarla mücadele konusunda önemli mesafeler kaydedileceğini vurguladı. Okulların çocuklar için bir yaşam alanı halinde dönüştürülmesinin onları istenmeyen ortamlardan uzak tutmanın en önemli yolu olduğunu ve bu doğrultuda okullarda bodrum, çok amaçlı salon gibi alanlarının yapılacak gerekli fiziksel düzenlemeler ile salon sporlarına uygun hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti. Bu çerçevede okullarda açılacak kurs ve egzersizlere daha fazla öğrenci katılımının sağlanması gerektiğini ve bu konuda okul idarelerinin ve öğretmenlerin daha gayretli olmalarını beklediklerini belirtti.

24-12-201824-12-201824-12-2018

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.