ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler Yetiştirme Süreci 1.Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımızca yayımlanan "Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge" çerçevesinde düzenlenen program kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirilmesiyle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN başkanlığında Erzurum Lisesi Konferans salonunda toplantı yapıldı. 
Aday Öğretmenler Yetiştirme Süreci 1.Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel ARSLAN, öğretmenlerin hayatı boyunca çocuklara ve gençlere kendilerinin örnek bir hayat sergilemesi, doğruluğu ve dürüstlüğü davranış olarak sergileyerek yaşatmaları gerektiğini, Bakanlığımızın teknolojik olarak her türlü alt yapıyı hazırladığını, öğretmen unsurunun bu fiziksel yeterlilikte öğrencilerin kişisel gelişiminde önemli rol oynadığını bu nedenle mesleğin kutsiyetine dair ehemmiyetin önem derecesini vurguladı. 

Toplantıda aday öğretmenler adına ise Fikri Ferit KÖSE bir konuşma yaptı. KÖSE "Bizleri danışman öğretmenlerimizle buluşturarak bizlere bir öğretmen duruşu kazandırmayı amaçlayan ve öğretmeni öğretmen gölgesinde yetiştirmek için yollarımızı birleştiren Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’na ve Milli Eğitim Bakanımız Nabi AVCI’ ya şahsım ve tüm adaylar önünde canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Daha sonra Ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen toplantıda Başbakan Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU ile Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI telekonferans sistemiyle bağlanıp, öğretmenlere hitaben konuşmalar yaptılar.

31-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-201631-03-2016

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.