ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB’ yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması İl Elemeleri Düzenlendi.

Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında 27 Mayıs Çarşamba günü Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Avrupa Birliği temalı Bilgi Yarışması düzenlendi.
AB’ yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması İl Elemeleri Düzenlendi.

25 Aralık 2014 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü sorumluluğunda uygulanmaya başlanan proje kapsamında düzenlenen bilgi yarışmasına, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN, Projelerden sorumlu Şube Müdürü Çiğdem HOPUR ve okul müdürleri katıldı.

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışma sonucunda Oltu Fen Lisesi birinci, Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi ikinci, Aşkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Özellikle ikincilik ve üçüncülüğü belirlemede kıyasıya bir rekabetin yaşandığı yarışmada dereceye giren ilk üç ekibin öğrencilerine proje kapsamında ilerleyen günlerde ödülleri yapılacak törenle dağıtılmak üzere; birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olan öğrencilere bisiklet ve üçüncü olan öğrencilere ise satranç takımı verilecek.

 

Yarışma sonunda dereceye giren ekiplere ve yarışmaya katılan diğer dört takım olan Ilıca Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi, Narman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Olur Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekiplerine ve danışman öğretmenlerine gösterdikleri başarıdan ötürü İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel ARSLAN tarafından çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca 10-11 Haziran 2015 tarihlerinde Ankara’ da yapılacak Ulusal Finalde İlimizi Oltu Fen Lisesi temsil edecektir.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.