ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. Sınıf Öğrencilerine 3. Çevrim İçi Sınav Yapılacak

8. Sınıf Öğrencilerine 3. Çevrim İçi Sınav Yapılacak

Erzurum'da LGS' ye hazırlanan tüm öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezinin  erzurumodm.meb.gov.tr/CevrimiciSinav adresindeki modüle girerek Ünite Kazanım Değerlendirme Sınavlarına katılabilecekler.

Uzaktan Eğitim sürecinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız eğitim faaliyetleri kapsamında 09.04.2020 tarihinde ilkini uyguladığımız çevrim içi sınavımızın üçüncüsünü 7 Mayıs Perşembe günü yine  8. sınıf öğrencilerimize uygulayacağız. Öğrencelirimiz sınava 14:00-23:59 saatleri arasında giriş yapabilirler..

Öğrencilerimiz önceki sınavda giriş yaptıkları şifre ile giriş yapabileceklerdir. Şifrelerini unutan öğrencilerimiz okul idarelerinden şifrelerini alabileceklerdir. LGS tarzında yapılacak sınav Sözel ve Sayısal olarak iki oturum şeklinde uygulanacak olup toplam 90 soru sorulacaktır. 

Sözel oturumda 50 soru sorulacak .

Sayısal oturumda ise 40 soru sorulacak.

Öğrencilerimiz sınav bitiminde puanlarını görüp doğru ve yanlış cevaplarını inceleyebileceklerdir. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.