ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. Tombik Türkiye Şampiyonası

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, 7 kule ve dalya olarak da bilinen müsabaka içinde 9 taş akıl oyunlarıyla beraber oynanan tombik oyunu, ortaokullar 5. Türkiye Şampiyonası Kurtuluşu’nun 100. yılında Erzurum’ da yapılıyor.
5. Tombik Türkiye Şampiyonası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen, Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Spor A.Ş Genel Müdürü Ahmet Dal ve ekibinin destek verdiği şampiyona coşkulu bir şekilde açıldı. Şampiyona ile ilgili olarak Organizasyon ekibi İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Ziyarete ÇOSKK (Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu) Genel Başkanı Oktay Yellikaya ÇOSKK Doğu Anadolu Bölge Başkanı M. Çetin Şengül Akdeniz Bölge Başkanı ve Organizasyon sorumlusu Melike Sezer ve ÇOSKK Erzurum Birdirbir Tombik Oyunları İl Temsilcisi Özcan Işık katıldı.

İtfaiye Daire Başkanlığı Spor salonunda yapılan Tombik yarışlarında LGS’de 500 tam puan alan Adana Çukurova Selahaddin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu 1. olurken Doğu Anadolu’yu temsilen Yakutiye Edip Somunoğlu Ortaokulu 4. lük elde ederek kupa ve madalya aldı.

05-07-2018

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.