ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2022 Yılı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Sözlü Sınav Duyurusu

2022 Yılı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Sözlü Sınav Duyurusu

2022 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme kapsamında yazılı sınavdan geçerli not alarak MEBBİS başvuru modülü üzerinden müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı unvanlarında tercihleri için ön başvuruda bulunan adaylardan gerekli şartları taşıyanlar İl Değerlendirme Komisyonu tarafından Ek-1 Değerlendirme Formu üzerinden değerlendirilmişlerdir. Bakanlığımızca yayınlanan takvime göre yazılı sınav ve Ek-1 Değerlendirme Formu puanının aritmetik ortalamasına göre en yüksek puanı olan adaydan başlayarak, İlimizde bulunan münhal kadroların 3 katı aday belirlenmiştir.

 

Münhal Müdür Normu                                   : 151

Müdür Ön Başvuru Sayısı                             : 72

Olması Gereken  Üç katı                               : 453

Münhal Müdür Başyardımcısı Normu          : 23

Müdür Başyardımcısı Ön Başvuru Sayısı     : 15

Olması Gereken  Üç katı                               : 69

Münhal Müdür Yardımcısı Normu                : 283

Müdür Yardımcısı Ön Başvuru Sayısı          : 260

Olması Gereken Üç Katı                               : 849

 

Buna göre; MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince,ilk defa yönetici görevlendirmeye müracaat eden ve şartları taşıyan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınavının iş ve işlemleri MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği ve MEB Eğitim Kurumlarına İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimi doğrultusunda yapılacaktır.

NOT: Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Duyurular sayfasında yeri ve tarihi ilan edilecek olan sözlü sınava adayların kimlik belgeleri ile gelmeleri, cep telefonları ile mülakat sınavına girmemeleri ve belirtilen tarih/ saat/ yerde hazır bulunmaları rica olunur.

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.