ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Mesajında Yıldız;

15 Temmuz 2016 hain darbe girişimine karşı elde ettiğimiz zafer, aziz milletimizin şanlı tarihindeki nice kahramanlık destanının son örneğidir. Aynı zamanda Anavatanımız Anadolu’muzdaki istiklal ve istikbalimizi koruma kararlılığımızın dost düşman tüm dünyaya ilanıdır...

Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak andığımız 15 Temmuz’un ikinci yıldönümünde yiğit şehitlerimizi rahmet dualarımız ve minnet duygularımızla yâd ediyor, cesur yürekli gazilerimize de sağlık ve afiyetler diliyorum.

 Bilinmelidir ki; gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tek yürek ve tek yumruk olarak tankların üzerine korkusuzca yürüyen kahraman yiğitlerimize ilelebet minnettar kalacağız.

 Vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan başta olmak üzere kutsallarımıza içerden ve dışardan herhangi bir müdahale sözkonusu olduğunda "Sağına ve soluna bakmadan ben varım" bilinciyle geçmişte Çanakkale’de dün 15 Temmuzda olduğu gibi göğsümüzü siper edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize yüce rahmandan rahmet diler, gazilerimize sağlık ve afiyet temenni ederim. Rabbim milletimize bir daha böyle bir gece yaşatmasın.

 

Ercan Yıldız

İl Milli Eğitim Müdürü

Muratpaşa Mahallesi Merkez Yönetim Caddesi Eski Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.