ERZURUM İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Avrupa’ya Uçuyor.

Erzurum Valisi Sayın Dr. Ahmet ALTIPARMAK’ ın talimatıyla Erzurum Valiliği, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile başlatılan “Erzurum Avrupa’ya Uçuyor” projesinin ilk etabında 40 öğretmen  Budapeşte ve Viyana’ya gitmek için Erzurum Havalimanından uğurlandı.
Erzurum Avrupa’ya Uçuyor.

İlk kafile bugün saat 09.00’ da Erzurum Valisi Dr. Ahmet ALTIPARMAK, Vali Yardımcısı Haktan GÖKÇEKUYU, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet SEKMEN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Yaşar YILDIRIM, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet YANDIRMAZ ve Çiğdem HOPUR tarafından uğurlandı.

Erzurum’da bulunan tüm ilçelerden seçilen toplam 160 sınıf ve branş öğretmenleri ile idarecilerinin katılacağı proje ile;  Öğretmenlerimiz; Avrupa ülkelerinin sosyal yaşamdaki kuralları, çalışma ve iş hayatları, tarihi ve kültürel zenginlikleri koruma kültürü ve özellikle eğitim sistemlerini yerinde göreceklerdir.

Projenin tüm iş ve işlemleri; öğretmen seçimleri, seyahat  ve konaklama organizasyonları,yurt dışı okullarla irtibatları Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel ARSLAN ve Strateji Geliştirme Şubesi AR-GE birimince yürütüldü.Projenin koordinasyonu ise Sayın Valimiz ve Vali Yrd.Ömer Hilmi YAMLI tarafından yürütüldü.

 

Proje bütçesi Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, kaymakamlıklar, sivil toplum kuruluşları ve Özel sektörde faaliyet gösteren 3 büyük şirket tarafından karşılandı.

Yeni Yönetim Caddesi Valilik Konağı Kat4 P.K. 25100 Yakutiye / ERZURUM - 0 442 234 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.